ohrid turu


Ohrid Turu
Gezmek, bazı insanların yaşama sebepleri olarak kabul edilebilir. Günlük hayatın koşturmacası içerisinde boğulurken, yeni yerler görme ve keşfetme isteği, zaman zaman hepimizin yaşadığı durumlar arasında yer alıyor. Yeni kültürler tanımak, yeni tatlar keşfetmek ve benzeri düşünceler hepimizin aklına gelse de birçok kişi bunun zor olduğunu düşünüyor. Ancak aslında gezmek sandığınız kadar da zor değil.
Ohrid'e Nasıl Giderim?
Ohrid, Makedonya'nın en güzel kentlerinden birisi olarak ünlenmiştir. Birçok kişinin gezip görmek istediği, tarihi güzellikleri ile dolu kent, birçok Türkün de yaşadığı bölgeler arasında bulunmaktadır. Bu vizesiz turlar bölgeyi çekici kılan diğer bir detay da Makdeonya'nın Türk vatandaşlarından vize istememesidir. Yani yalnızca pasaportunuzla bu şehre gidebilir ve burada doyasıya vakit geçirebilirsiniz. Balkan turu yapmak isteyenler için Makedonya ve ohrid turu diğer şehirlerin son derece tercih edilebilir olduğunu söyleyebiliriz.
Tarih açısından bakıldığında Osmanlı kültürü ile yoğrulmuş, coğrafi itibari ile Avrupa'nın güneyinde kalan bu yer; birçok farklı mimari stilin bulunduğu yerler arasında yer alıyor. Ohrid, gölü itibari ile de pek çok turisti çekmesi ile biliniyor. Burayı ziyaret eden birçok kişinin, daha sonra tekrar bu şehre gelmek istediğini söylesek, sanıyoruz ki hiç de yanlış olmaz. Makedonya dışında, Türklere vizesiz seyahat hakkı veren birçok ülkenin bulunduğunu da es geçmeyelim. Siz de gönlünüzce gezebilir ve kendinizi geliştirme imkanı bulabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *